OSTROV GRADO

Grado leží na ostrove medzi otvoreným morom a Lagúnou di Grado. Má strategickú polohu v najsevernejšej časti jadranského pobrežia, kde už začína benátska riviéra. S pevninou je spojený mostom cez lagúnu, ktorá sa tiahne od Aquileii v dĺžke 5 km. Už keď po ňom prichádzate ste očarení scenériou, ktorá sa Vám naskytne. Na jednom mieste sa tu snúbi história, more, pláže a všetko, čo ku kvalitnej dovolenke patrí. Pridanou hodnotou je, že zo Slovenska je to len päť a pol hodiny autom (Bratislava).

Grado si vyslúžilo mnoho krásnych mien, no najčastejšie mu hovoria: „Ostrov slnka“ (Isola del Sole) alebo „Zlatý ostrov“ (Isola d’Oro). Z jeho pláži môžete vidieť, ako pulzuje život v neďalekom Trieste, prípadne na pobreží Istrie. Je hlavným ostrovom, ku ktorému patria aj ďalšie menšie ostrovy, ktoré sú s ním spojené romantickými mostami.

 

 

 

 

 

 

 

Na jemne piesočnej pláži, s pozvoľným prístupom do mora a šumom vĺn nájdete pohodlné ležadlá so slnečníkmi a stolíkmi, ktoré nie sú tesne vedľa seba. VIP stany postavené priamo na pláži, poskytujú priestor na prežitie chvíľ oddychu v intimite z dosahu pozornosti ostatných. Môžete sa tiež osviežiť v miestnych baroch alebo reštauráciách.

Grado. Matka Benátok s 1600-ročnou históriou. Jeho šarm môžete zažiť prechádzkami po uličkách starého centra mesta. V nádhernom prostredí staréh mesta Campo dei Patriarchi môžete obdivovať ranné kresťanské stavby Bazilika di Sant’EufemiaBaptisterium a Bazilika di Santa Maria delle Grazie. Ústredný mestský život sa sústredí na námestie Piazza Biagio Marin pomenované po slávnom miestnom básnikovi. Tu môžete obdivovať pozostatky starobylého sídla baziliky. Viac informácii o hlavných pamiatkach na Grade si môžete prečítať na stránke "História Grado".

 

 

 

 

 

 

 

Okrem historických aspektov je Grado obľúbenou letnou destináciou vďaka svojej lagúne s rozlohou viac ako 90 štvorcových kilometrov a zahŕňa dve prírodné rezervácie s nekontaminovanou prírodou. Autentický raj pre pozorovanie vtáctva, ktoré sa oplatí naozaj vidieť. Tu sa započúvate do harmónie zvukov nespočetných vtákov, ktorým kontruje iba šum lagúny a vetra.

Piesočné pláže, čisté – pokojné vody a niekoľko zábavných aktivít robia Grado ideálnym rodinným cieľom. Grado získalo prestížnu ekologickú značku “Modrá vlajka” a má ju nepretržite už 29 rokov.

Nájdete tu kvalitné služby, zameranie na pohodlie a bezpečnosť dovoleniek s deťmi. Vstup do mora je veľmi pozvoľný, takže deti Vám budú vďačné, že sa môžu do sýtosti vyšantiť. Miestny Aquapark je veľmi obľúbený, organizujú sa tam rôzne aktivity v bazénoch.  Hneď pred vchodom na pláž je zriadený zábavný park „Parco delle rose“, kde okrem samých ruží Vás privítajú atrakcie pre deti, minigolf, ihriská a rôzne služby pre deti. 

Každý si tu taktiež môže vybrať svoj obľúbený šport. Plážový volejbal, basketbal, futbal, windsurfing, plachtenie, vodné lyžovanie a kanoistiku, kone a tenis. Ponuku uzatvára 18-jamkové golfové ihrisko situované medzi zelenými lúkami a modrými vodami. A samozrejme nemôžeme zabudnúť na príjemné prechádzky s nádherným západom slnka a hučiacim morom.

Cyklistika na ostrove Grado patrí tak isto medzi obľúbené športové aktivity, ale je to aj najpopulárnejšia preprava na ostrove a v okolí. Sú tu vybudované niekoľko-kilometrové cyklotrasy. Bicykle si môžete prenajať v obchodoch s bicyklami, prípadne v hoteloch. Niektoré majú aj sedačku pre deti.

 

 

 

 

 

 

 

Použité fotografie: Mario Trieste cc by nd, Archivio Turismo FVG, Gianluca Baronchelli POR FESR 2007-2013, Fabio Parenzan/Turismo FVG, pagati cc by nc nd, matism cc by nc nd, w0f cc by nc nd

 

Pozrite si našu ponuku nehnuteľností na ostrove Grado v Taliansku

Vyhľadávanie nehnuteľností
-
- m2