OSTROV GRADO

Grado leží na ostrove medzi otvoreným morom a Lagúnou di Grado. Má strategickú polohu v najsevernejšej časti jadranského pobrežia, kde už začína benátska riviéra. S pevninou je spojený mostom cez lagúnu, ktorá sa tiahne od Aquileii v dĺžke 5 km. Už keď po ňom prichádzate ste očarení scenériou, ktorá sa Vám naskytne. Na jednom mieste sa tu snúbi história, more, pláže a všetko, čo ku kvalitnej dovolenke patrí. Pridanou hodnotou je, že zo Slovenska je to len päť a pol hodiny autom (Bratislava).

Grado si vyslúžilo mnoho krásnych mien, no najčastejšie mu hovoria: „Ostrov slnka“ (Isola del Sole) alebo „Zlatý ostrov“ (Isola d’Oro). Z jeho pláži môžete vidieť, ako pulzuje život v neďalekom Trieste, prípadne na pobreží Istrie. Je hlavným ostrovom, ku ktorému patria aj ďalšie menšie ostrovy, ktoré sú s ním spojené romantickými mostami.

 

 

 

 

 

 

 

Na jemne piesočnej pláži, s pozvoľným prístupom do mora a šumom vĺn nájdete pohodlné ležadlá so slnečníkmi a stolíkmi, ktoré nie sú tesne vedľa seba. VIP stany postavené priamo na pláži, poskytujú priestor na prežitie chvíľ oddychu v intimite z dosahu pozornosti ostatných. Môžete sa tiež osviežiť v miestnych baroch alebo reštauráciách.

Grado. Matka Benátok s 1600-ročnou históriou. Jeho šarm môžete zažiť prechádzkami po uličkách starého centra mesta. V nádhernom prostredí staréh mesta Campo dei Patriarchi môžete obdivovať ranné kresťanské stavby Bazilika di Sant’EufemiaBaptisterium a Bazilika di Santa Maria delle Grazie. Ústredný mestský život sa sústredí na námestie Piazza Biagio Marin pomenované po slávnom miestnom básnikovi. Tu môžete obdivovať pozostatky starobylého sídla baziliky.

 

 

 

 

 

 

 

Okrem historických aspektov je Grado obľúbenou letnou destináciou vďaka svojej lagúne s rozlohou viac ako 90 štvorcových kilometrov a zahŕňa dve prírodné rezervácie s nekontaminovanou prírodou. Autentický raj pre pozorovanie vtáctva, ktoré sa oplatí naozaj vidieť. Tu sa započúvate do harmónie zvukov nespočetných vtákov, ktorým kontruje iba šum lagúny a vetra.

Piesočné pláže, čisté – pokojné vody a niekoľko zábavných aktivít robia Grado ideálnym rodinným cieľom. Grado získalo prestížnu ekologickú značku “Modrá vlajka” a má ju nepretržite už 29 rokov.

Nájdete tu kvalitné služby, zameranie na pohodlie a bezpečnosť dovoleniek s deťmi. Vstup do mora je veľmi pozvoľný, takže deti Vám budú vďačné, že sa môžu do sýtosti vyšantiť. Miestny Aquapark je veľmi obľúbený, organizujú sa tam rôzne aktivity v bazénoch.  Hneď pred vchodom na pláž je zriadený zábavný park „Parco delle rose“, kde okrem samých ruží Vás privítajú atrakcie pre deti, minigolf, ihriská a rôzne služby pre deti. 

Každý si tu taktiež môže vybrať svoj obľúbený šport. Plážový volejbal, basketbal, futbal, windsurfing, plachtenie, vodné lyžovanie a kanoistiku, kone a tenis. Ponuku uzatvára 18-jamkové golfové ihrisko situované medzi zelenými lúkami a modrými vodami. A samozrejme nemôžeme zabudnúť na príjemné prechádzky s nádherným západom slnka a hučiacim morom.

Cyklistika na ostrove Grado patrí tak isto medzi obľúbené športové aktivity, ale je to aj najpopulárnejšia preprava na ostrove a v okolí. Sú tu vybudované niekoľko-kilometrové cyklotrasy. Bicykle si môžete prenajať v obchodoch s bicyklami, prípadne v hoteloch. Niektoré majú aj sedačku pre deti.

 

 

 

 

 

 

 

Použité fotografie: Mario Trieste cc by nd, Archivio Turismo FVG, Gianluca Baronchelli POR FESR 2007-2013, Fabio Parenzan/Turismo FVG, pagati cc by nc nd, matism cc by nc nd, w0f cc by nc nd

 

Pozrite si našu ponuku nehnuteľností na ostrove Grado v Taliansku

Vyhľadávanie nehnuteľností
-
- m2